Poradniki

14 marca 2023

Jak podłączyć dwa monitory?

Zdobądź wiedzę na temat podłączenia dwóch monitorów w celu rozszerzenia obszaru roboczego. Wyjaśniamy procedurę prawidłowej konfiguracji dwóch monitorów oraz listę gniazd przesyłających obraz z komputera.
8 marca 2023

Dlaczego komputer nie widzi telefonu?

Wiadomo, że od kilku ostatnich dekad podstawowym narzędziem ludzi do komunikowania się pomiędzy sobą jest telefon i komputer. Na obu tych urządzeniach zbierają się dane i czasem musimy przekazać je między sobą, a więc najszybszym sposobem będzie połączenie przez kabel USB. Pomimo prostych czynności mogą wystąpić problemy, najczęściej przez wzajemny brak widoczności. Jak prawidłowo połączyć telefon z komputerem?
20 lutego 2023

Automatyczne wyłączanie komputera

Od czasu do czasu, gdy zdarzy się potrzeba pobrania większych plików takich jak filmy, gry lub programy. Nie każdy ma na to czas, zatem automatyczne wyłączanie komputera stacjonarnego lub laptopa stanie się dobrym wyjściem z niecodziennej udręki. Jakie rozwiązania są najkorzystniejsze? Oto instrukcje automatycznego wyłączenia systemów Windows, macOS i Linux.
14 lutego 2023

Jak zmienić kanał WiFi?

W przypadku gdy zasięg twojej sieci znacznie się obniżył bądź znika i powraca warto wiedzieć, jak zmienić kanał WiFi. Cała operacja zajmie dosłownie chwilę, a zasięg WiFi zdecydowanie zyska na jakości.
26 stycznia 2023

Jak odzyskać konto na Onet poczta?

Co zrobić w sytuacji, gdy zapomniałeś hasła do poczty onet.pl? Jak zmienić je na nowe? Gdy zapomnieliśmy hasło lub w ogóle go nie znamy, a nie zostało ono zapisane w historii przeglądarki, wiedza na temat zmiany hasła do poczty onet.pl okaże się bardzo pomocna. Czy poczta onet umożliwia odzyskanie hasła do konta? W jaki sposób odzyskać hasło do poczty? Sprawdź poradnik online.
21 grudnia 2022

Dystrybucje Linux – 10 najlepszych dystrybucji, baza wszystkich dystrybucji

Linux to system operacyjny, który cieszy się coraz większą popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Istnieje wiele różnych dystrybucji Linuksa, czyli gotowych pakietów oprogramowania zawierających system operacyjny i dodatkowe narzędzia. Każda dystrybucja Linuksa jest nieco inna i może być lepsza dla różnych potrzeb użytkowników.
21 grudnia 2022

TikTok – Co to jest, instalacja, działanie, funkcje, możliwości, logowanie

Trendy w nowoczesnym Internecie zmieniają się bardzo szybko – kolejne aplikacje szybko zdobywają masową popularność. Niektóre utrzymują sławę, inne zaś wytracają użytkowników i popadają w zapomnienie. Jedną z nich jest Tiktok – co to jest, jak działa i w jaki sposób zdobył taką popularność?
21 grudnia 2022

ePłatnik ZUS – Co to jest, jak aktywować, funkcje, zadania

ePłatnik to elektroniczny system do rozliczania składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, który został wprowadzony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Jest to narzędzie przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą oraz zatrudniają pracowników. Dzięki ePlatnikowi przedsiębiorcy mogą rozliczać składki ZUS za swoich pracowników oraz za siebie w sposób szybki i wygodny.
9 grudnia 2022

Jak włączyć wifi w laptopie?

Laptopy obecnie stanowią uniwersalne narzędzie do komunikowania się, pracowania czy poszerzania wiedzy. Można z nich korzystać w dowolnym miejscu tak długo, dopóki bateria się nie rozładuje i będzie dostęp do internetu. O ile problem z baterią da się łatwo rozwiązać poprzez podłączenie laptopa do ładowarki, o tyle czasami wifi może sprawić kłopoty. Jak zatem rozwiązać najpopularniejsze kłopoty z wifi w laptopie?
8 listopada 2022

Co to jest i jak działa Android Auto?

Często przy użytkowaniu komputerów użytkownicy spotykają się z sytuacją, kiedy chcieliby pokazać, co wydarzyło się na ekranie. Może być to śmieszna sytuacja, chęć zasięgnięcia porady informatycznej czy próba przekazania ważnej informacji – niezależnie od powodu, pokazanie własnego ekranu jest znacznie bardziej komfortowe i szybsze w porównaniu do opisywania zaistniałej sytuacji. Łatwym sposobem do przekazania zawartości są właśnie zrzuty ekranu.