21 października 2022

Jak podłączyć drukarkę HP do WiFi?

Drukarki firmy HP są jednymi z najpopularniejszych urządzeń służących do drukowania czy skanowania różnych dokumentów. Drukarki przewodowe są bardzo proste w konfiguracji – wystarczy podpiąć kabel USB do komputera czy laptopa, poczekać chwile aż system wykona za użytkownika cała pracę i gotowe. W przypadku połączenia bezprzewodowego sprawa się nieco komplikuje. Jak zatem połączyć drukarkę z WiFi?
26 sierpnia 2022

Jak zresetować laptopa?

Dużo osób korzystających ze sprzętu komputerowego musiało zresetować laptopa. W komputerze stacjonarnym to zadanie jest uproszczone, ponieważ komputery są wyposażone w dedykowane przyciski do resetowania. Takowych przycisków w laptopach zazwyczaj nie ma. Dodatkowo laptop jest wyposażony w baterię podtrzymującą jego pracę, co utrudnia wykorzystanie innych metod resetów. Mimo to jest jednak możliwe aby zresetować laptopa.
1 sierpnia 2022

Jak wyciszyć komputer?

Komputer osobisty czy laptop na stałe zagościł w życiu codziennym większości osób. Stanowią one narzędzie pracy, jak i również centrum rozrywki – oglądanie filmów poprzez serwisy streamingowe, granie w gry komputerowe czy poszerzanie wiedzy za pomocą Internetu to już od wielu lat codzienność. W całym natłoku czynności nie zwraca się uwagi na sam sprzęt, dopóki pracuje prawidłowo. Co zrobić w momencie, w którym komputer pracuje stanowczo za głośno?
14 czerwca 2022

Jak sformatować komputer?

Wiele osób chociaż usłyszało określenie „sformatować komputer”. Za pozornie skomplikowanie brzmiącym zwrotem kryje się prosta, aczkolwiek czasochłonna czynność, którą może wykonać nawet niezaznajomiony z technologiami informatycznymi użytkownik. Sam proces może przynieść korzyści dla komputera, jednak należy uważać na detale. Jak zatem sformatować komputer?
8 kwietnia 2022

Jak zmienić hasło do WiFi?

Bezprzewodowy Internet to stosunkowo nowy wynalazek, który szybko podbił serca użytkowników. Pozwolił uwolnić się ze sterty kabli, które ciągnęły się po całym domu, dlatego obecnie ciężko jest sobie wyobrazić życie bez routera Wi-Fi w domu. Jednak bezprzewodowe połączenie to nie tylko wygoda, ale także i pewne obowiązki, których zaniedbanie może doprowadzić do przykrych konsekwencji.
11 marca 2022

Jak sprawdzić hasło do WiFi?

Wi-Fi jest niezastąpioną funkcją dla wielu urządzeń, jak choćby laptopy, telefony komórkowe czy tablety. Pozwala ono uwolnić się od gąszczu kabli biegnących wzdłuż ścian, pozwalając nam połączyć się z Internetem za pomocą kilku kliknięć. Jeżeli używa się sieci bezprzewodowej w domu, zazwyczaj jest ona chroniona hasłem. Użytkownicy posiadają wtedy urządzenie skonfigurowane na automatyczne połączenie się z siecią – w tym celu na urządzeniu zapamiętuje się hasło używane do Wi-Fi. Po długim okresie użytkowania może zdarzyć się tak, że zapomni się używanego do Wi-Fi hasła, co może być kłopotliwe, jeżeli urządzenie przestanie się automatycznie łączyć z siecią lub np. chcielibyśmy umożliwić podłączenie się do naszej domowej sieci innym osobom. Jak wtedy sprawdzić hasło WiFi? Wszystko zależy od rodzaju urządzenia i systemu na nim się znajdującego.
10 marca 2022

Jak zresetować komputer?

Niemal każdy użytkownik sprzętu komputerowego spotkał się z potrzebą, aby zresetować komputer. Wielu osobom wydaje się to intuicyjne i bezproblematyczne, jednak dokonać resetu można na wiele sposobów. Przede wszystkim należy poznać pojęcie resetu komputera, określające ponowne uruchomienie komputera, od resetu systemu, który sprawia, że system przywraca się do wartości domyślnych, przez co użytkownik może stracić swoje zapisane dane na komputerze.